A tábor célja, hogy a segítő gyermekek megtanulják “kezelni” sérült társaikat. Érezzék, lássák, hogy a fogyatékossággal élők milyen nehézségeket küzdenek le nap mint nap.
A gyermekek jelképesen örökbe fogadnak egy-egy sérült kis társat, akivel a tábor ideje alatt közös rendezvényeken, foglalkozásokon vesz részt. A pedagógusok által kapott információkat megjegyezik, megtanulják.
A közös gondoskodás, a feladatok elvégzése bár kihívás a segítő gyerekeknek, mégis örömmel tölti el szívüket. A sok közös rendezvény összekovácsolja a kis csapatot. Barátságok születnek, mélyültek el.
Megtapasztalhatják, hogy milyen a feltétel nélküli elfogadás, szeretet, ami sérült társaiknak teljesen természetes, hisz számukra nem az a lényeges, hogy barátaik milyen külső fizikai megjelenéssel, vagy anyagi háttérrel rendelkeznek. Nekik kizárólag az elfogadás és a szeretet a fontos, minden más tényező, ami társadalmunk mai társas kapcsolataira jellemző, nem érdekes. Kizárólag az a fontos, hogy a másik fél milyen emberi értékekkel bír. Azt is megtanulják, hogy nekik pont olyan érzéseik vannak egymás iránt, mint bárki másnak.
Miután a táborban részt vevő segítő gyerekek ezt felismerik sokkal felszabadultabban és bátrabban élik meg az új élményeket, és gátlások nélkül keresik egymás társaságát a közös foglalkozásokon túl is.
A közösen átélt élményt a tábor végén szüleiknek mesélik el, így a gyerekeken keresztül a családjukban is megtörténik a társadalmi érzékenyítés, még ha nem is olyan mélyrehatóan, mint a táborban részt vevők számára.