Egy jól képzett terápiás kutya bevonásával növelhető a gyermek motivációja az adott fejlesztési programban való részvételre, valamint könnyebb kapcsolat teremthető olyan gyermekkel, aki valamilyen figyelmi funkciót is érintő fejlődési zavar vagy trauma hatására nehezen vonhatók be a közös munkába.
Megfigyelések igazolják, hogy a kutyával történő terápia során jelentősen növekedett a szociális interakciók száma és ezzel együtt csökkent a magábaforduló, visszahúzódó autisztikus viselkedési formák megjelenése. A kutya felé az autista gyermekek könnyebben megnyílnak, s a kutyával végzett foglalkozások révén az autista gyermek megtanulhatja a szociális kontaktus felvételének rutinját, amelyet később embertársaival szemben is alkalmazhat.
Az állat-asszisztált terápiát, mint módszert B. Levinson, amerikai pszichológus dolgozta ki az 1960-as években, először érzelmileg zavart, illetve árva gyerekek gyógyítására. A módszert később kiterjesztette súlyos, gyógyíthatatlan betegek segítésére (enyhítette a depressziót), illetve idősekre, akiknél az egyedüllét és magány miatti szellemi és fizikai leépülést tudta gátolni illetve lassítani az állatterápia segítségével.
Állatasszisztált foglalkozásnak nevezzük azokat a programokat, melyek során egy vagy több állat társaságában látogatunk meg egészséges vagy beteg embereket (lehet egyéni vagy csoportos látogatás).
A foglalkozás elsődleges célja, hogy mindenki jól érezze magát, ennek érdekében a konkrét program és időtartam a pillanatnyi igényeknek megfelelően változtatható.
Jó példa az állatasszisztált terápiára az idősotthonokban tett rendszeres látogatás, melyek során a legfőbb cél: kellemes, szórakoztató, vidám perceket szerezni a lakóknak.
Az állatasszisztált terápia a foglalkozások azon csoportját jelöli, amikor egy betegcsoporttal előre rögzített feltételekkel és időtartamig dolgozunk úgy, hogy az állattal való gyakorlatok szerves részét képezik az adott betegcsoport terapeutája által kidolgozott terápiás tervnek.
Ilyen lehet például egy logopédus vezetésével zajló beszédfejlesztő program, ahol a kutya a gyakorlás és feladatmegoldás során jelenlétével motivál, illetve enyhíti a szorongást.
Az Alapítvány többéves tapasztalattal rendelkezik a kutyás terápia területén. Számos táborban, rendezvényen bebizonyosodott, hogy a terápia révén a gyermekek kiegyensúlyozottabbá, nyitottabbá váltak, illetve nagymértékben hozzájárultak a fogyatékkal élők fejlődéséhez. Küldetésünknek érezzük a kutyás terápia széles körben történő megismertetését, éppen ezért vállalunk kutyusterápiát, rendezvényeket, valamint előadásokat Csongrád megyében, illetve azon kívül is.
1 csoportos foglalkozás
25 000.-/alkalom
10 alkalmat meghaladóan
20 000.-Ft/alkalom
1 csoportos foglalkozás 25 000.-Ft/
alkalom + benzin, utazási költség
10 alkalmat meghaladóan 20 000.-
Ft/alkalom + benzin, utazási költség
40 000.-/alkalom
40 000.-Ft/alkalom + benzin, utazási költség
40 000.-/alkalom
40 000.-Ft/alkalom + benzin, utazási költség