Auchan az Ifjúságért Alapítvány

Auchan az Ifjúságért Alapítvány

A projekt címe: Gyógyító kutyák

A pályázaton elnyert összeg: 12 000.- Euro

Állatasszisztált terápiák az iskolákban, óvodákban
Kéz a kézben - Tolerancia tábor
a rászoruló gyerekeknek valamint a mentálisan sérült gyerekeknek
időpont: 2016. július 4-8 (hétfőtől péntekig)
helyszín: Szegedi Partfürdő és Kemping 6726 Szeged, Középkikötő sor

A teljes projekt megtekinthető: gyógyító kutyák projekt dokumentuma

A pályázathoz tartozó munkákat a havi beszámolókon keresztül követhetik figyelemmel

állatasszisztált terápiák a Gemma Fejlesztő Központban- Szeged és a Kozmutza Flóra Általános iskola, Óvoda és Napközis Otthon - Hódmezővásárhely

bátorságpróba bátorságpróba 2

babzsákal labdajáték

Kéz a kézben -Tolerancia tábor a rászoruló gyerekeknek valamint a mentálisan sérült gyerekeknek 2016. július 4-8 (hétfőtől péntekig) Helyszín: Szeged

2016-ban a pályázat segítségével 5 napos tábor szervezünk azoknak a gyerekeknek, akik rászoruló családból jönnek, valamint napközis tábor a mentálisan sérült gyerekeknek. Célunk az integráció, az érzékenyítés, az egymás megismerése, közös játékok. Kisvasúttal való szegedi városnézés épp úgy lesz, mint sárkányhajós kirándulás, kutyával való ötletes játékok. Ellátogatunk az Auchan áruházba, ahol a tábor tagjai a cukrászatban maguk készítette aprósággal lesznek gazdagabbak. Kézműves foglalkozások és sok fürdés vár a táborozni akarókra. Jelentkezni regisztrációval lehetett májusban. A tábor teljesen fel van töltve. Hatalmas érdeklődés követte a jelentkezést. A tábor programjáról és munkájáról többet olvashat itt.

Beszámolók

Auchan az Ifjúságér Alapítvány által támogatott "Gyógyító kutyák projekt" szakmai beszámolója

Szakmai beszámoló a táborról

Videók az állatasszisztált terápiás munkákból:

Azur születésnapja a Kozmutza Iskola gyermekeivel     Csodálatos fejlődés!    Kutyával a sérült gyerekekér
  Piacozás a Gemma-ban első rész      második rész

Média megjelenés:

VTV Szeged   VTV Hódmezővásárhely   Delmagyar.hu-Szöreg.hu    vasarhelyihirek.hu    promenad.hu