2016. Kéz a Kézben Toleranciatábor

2016-ban először rendeztük meg a Kéz a Kézben Toleranciatábort óriási sikerrel. Koncepciónk az volt, hogy 30 halmozottan sérült gyereket teszünk össze 30 ép gyermekkel. A tábor ideje alatt mindent  végeztek. Megtanulták, hogyan beszéljenek egymással, hogyan fogadják el, hogy nem minden gyermek egészséges és azt, hogy minden gyermek egyedi és értékes!

A 2016. évi tábor az Auhan az Ifjúságért Alapítvány pályázati támogatással finanszírozta.
auchan ifjusagi alapitvany

A projekt címe: Gyógyító kutyák

A pályázaton elnyert összeg: 12 000.- Euro

Állatasszisztált terápiák az iskolákban, óvodákban

Kéz a kézben - Tolerancia tábor
a rászoruló gyerekeknek valamint a mentálisan sérült gyerekeknek
időpont: 2016. július 4-8 (hétfőtől péntekig)
helyszín: Szegedi Partfürdő és Kemping 6726 Szeged, Középkikötő sor

video a csekkátadóról

A teljes projekt megtekinthető: gyógyító kutyák projekt dokumentuma

Kéz a kézben -Tolerancia tábor
a rászoruló gyerekeknek valamint a mentálisan sérült gyerekeknek
2016. július 4-8 (hétfőtől péntekig) Helyszín: Szeged

2016-ban a pályázat segítségével 5 napos tábor szervezünk azoknak a gyerekeknek, akik rászoruló családból jönnek, valamint napközis tábor a mentálisan sérült gyerekeknek. Célunk az integráció, az érzékenyítés, az egymás megismerése, közös játékok. Kisvasúttal való szegedi városnézés épp úgy lesz, mint sárkányhajós kirándulás, kutyával való ötletes játékok. Ellátogatunk az Auchan áruházba, ahol a tábor tagjai a cukrászatban maguk készítette aprósággal lesznek gazdagabbak. Kézműves foglalkozások és sok fürdés vár a táborozni akarókra. Jelentkezni regisztrációval lehetett májusban. A tábor teljesen fel van töltve. Hatalmas érdeklődés követte a jelentkezést. A tábor programjáról és munkájáról többet olvashat itt.

Beszámolók

Auchan az Ifjúságér Alapítvány által támogatott "Gyógyító kutyák projekt" szakmai beszámolója

Szakmai beszámoló a táborról

Videók az állatasszisztált terápiás munkákból:

Azur születésnapja a Kozmutza Iskola gyermekeivel     Csodálatos fejlődés!    Kutyával a sérült gyerekekér
  Piacozás a Gemma-ban első rész      második rész

Média megjelenés:

VTV Szeged   VTV Hódmezővásárhely   Delmagyar.hu-Szöreg.hu    vasarhelyihirek.hu    promenad.hu